Gyógyító harmóniák és dallamívek
Riz Olivér debütáló albuma a Deep Within, és az azt követő 7 Kingdoms lemez sikerei után egy új, nem mindennapi projekttel tért vissza. Anaméval (Balázs Valéria) közösen egy zenés kísérletbe kezdtek: azt kutatják, hogy vajon a binaurális ütemek zenévé formálása milyen hatással van az elmére, az emberek közérzetére. Ebből a kísérletből született meg az Anamé Frequency.
A rezgések már önmagukban gyógyítóak, de van valami, ami hasonló erővel bír: a zene. Az elmúlt évek kutatása és intuitív munkájának eredménye az, hogy megfigyelhető, hogy bizonyos harmóniák és dallamívek milyen hatással vannak a testre és lélekre. Ez ma már nem csupán érezhető, hanem léteznek már olyan stúdiószoftverek is, melyekkel egy dallam íve vizuálisan is vizsgálható.
Az Anamé Frequency egyik legfőbb – elsősorban az alfa hullámokra jellemző – hatása, hogy harmóniába hozza az agyféltekék működését, és segíti az agy egységes vérellátását. Szervezetünk olyan, mint egy hangszer. Folyamatos és megterhelő használat mellett a hangszer elhangolódik, és újrahangolásra szorul. A testünk sem működik másképpen. A földi élet jelenlegi körülményei mellett nagyon fontos, hogy az ember megtalálja az időt és módszert arra, hogy testét, lelkét újrahangolja és újratöltse. Az Anamé Frequency erre az egyik legjobb megoldás, mert a gyakorlás alatt eltöltött 10-20 percben képes regenerálni a sejtjeinket és energiához juttatni a szervezetet úgy, hogy közben alfa, théta vagy delta hullámokat generál az agy.
Az Anamé Music alapítói Anamé, Harangozó Gábor és Riz Olivér.