Közel 20 év után ismét megjelenik itthon a Nagy Indiánkönyv
Az olyan klasszikus kalandregény szerzők, mint Karl May, Jules Verne, vagy épp James Fenimore Cooper látszólag sosem mennek ki a divatból, idehaza is még mindig rendkívül népszerűek, most pedig a Bőrharisnya-történeteket az olvasók vadonatúj kiadásban is a kezükbe vehetik.
Szeptember 7-én közel 20 év után ismét megjelenik a James Fenimore Cooper Bőrharisnya-történeteit egybegyűjtő Nagy Indiánkönyv a Manó Könyvek jóvoltából. Az 5 regényt tartalmazó gyűjteményt először 1965-ben a Móra Kiadó adta ki Szinnai Tivadar és Réz Ádám fordításában, Würtz Ádám illusztrációval, legutóbb pedig 2002-ben az Alexandra gondozta.
A kötet előrendelhető a kiadó webshopjából, és íme a fülszöveg: „Vadölő, Sólyomszem, Bőrharisnya – ki ne hallotta volna ezeket a neveket, aki az indiánregényeket szereti? Natty Bumppót nevezik így indián barátai, az ő élettörténete fűzi egybe James Fenimore Cooper híres, öt regényből álló sorozatát, amely itt egy kötetben jelenik meg. Az észak-amerikai indiánok és a fehér telepesek harcáról, az angol-francia gyarmatosítók viszályairól szólnak ezek a kalandos, izgalmas történetek. Minden polcon ott a helye ennek a gyönyörű kötetnek, hisz annak is izgalmas kaland lesz, aki először kóstol bele ebbe a világba, és annak is, akinek újraolvasva nemcsak az indiánok kalandjai elevenednek meg, hanem a saját gyerekkora emlékei is.”
A kötetről ezt írta Nyáry Krisztián: „Csingacsgukkal, Vadölővel és Unkasszal negyven évvel ezelőtt kötöttem barátságot. A Nagy indiánkönyv volt az első regény, amit végigolvastam. Amikor elkezdtem, még meg kellett pihennem minden egyes mondat után, így aztán a két vadász nagyon lassan ért oda a cölöpkastélyhoz. Amire Vadölő kiszabadult az irokézek fogságából, már faltam az oldalakat. Villanyoltás után, takaró alatt, zseblámpával a kezemben követtem a prérin az ellenség nyomait. Így tanultam meg élvezetből, sokat olvasni. Úgy is maradtam. Köszönöm, Csingacsguk, köszönöm, Cooper úr!”