Szerelmünk, Shakespeare Fesztivál a Madách Színházban 2017. június 9. – július 16.
Rendkívüli rendezvénysorozatra készül a Madách Színház. Június-júliusban William Shakespeare előtt tisztelegnek, az előtt a szerző előtt, aki talán a legnagyobb hatást gyakorolta a világ színjátszására, és a magyar színházművészetre. A Shakespeare Fesztiválon sok nagyszerű, eredeti gondolkodású művész, sok érdekes, sajátos előadás várja a közönséget. Színes tükör, amiben egyetemi hallgatók és alternatív színházi alkotók művei ugyanúgy helyet kapnak, mint a zene és a tánc, vagy Shakespeare-tudósok előadásai.
Kiállítás
„Legendás színészek – Legendás szerepek” címmel fotókiállítással tisztelegnek Shakespeare zsenije előtt. A tárlat június 9-én nyílik meg a Tolnay Szalon kiállítótermében Keleti Éva fotóiból, amelyeket a Madách Színház legendás Shakespeare- előadásairól készített.
Beszélgetés
Mit jelent nekünk Shakespeare? A csoda, a mérce, az örök kihívás. Mióta színház szól magyar nyelven, nem élhetünk nélküle. Varázslatos drámák írója és minden idők talán legnagyszerűbb színházcsinálója. Nagy művész és sikeres üzletember.
Neves színházművészek, műfordítók és gondolkodók mesélnek saját Shakespeare-jükről csak egy-egy estén: Bocsárdi László, Gálffi László, Hegedűs D. Géza, Kállay Géza, László Zsolt, Nádasdy Ádám, Puskás Tamás, Stohl András, Szikora János, Szirtes Tamás, Takács Ferenc, Zsámbéki Gábor és Zsótér Sándor. A Tolnay Szalonban zajló Az én Shakespeare-em beszélgetéseket Bálint András, Bárdos András és Veiszer Alinda vezeti.
Táncfantázia
A Shakespeare, ahogy nekünk tetszik alkotói szerint Shakespeare műveit táncművészetben megjeleníteni eddig talán csak Seregi Lászlónak sikerült igazán. A drámaíró örök érvényű gondolataiból merítve a fiatal koreográfusok, Molnár Ferenc, Tihanyi Ákos és Velekei László mégis úgy döntöttek, hogy három Shakespeare-dráma esszenciáját álmodják színpadra modern táncban elmesélve, a Madách Színház tánckarának előadásában. Hiszen a Szerelem, a Létezés összetettségének, 400 éves igazságaira ma is rátalálhatunk magunkban, csakúgy, mint a Szentivánéji álom, a Rómeó és Júlia, valamint a Csókolj meg, Katám! halhatatlan szereplői…
Shakespeare mesék gyerekeknek
Charles és Mary Lamb a XIX. század elején gyermekeknek szóló mesékké szelídítették Shakespeare 20 színművét. Ezek közül a Szentivánéji álom, valamint a Makrancos Kata című művet kelti életre a Nagyszínpadon a SZFE két tehetséges rendező-szakos hallgatója, Szilágyi Bálint és Markó Róbert, a Madách Színház fiatal színészeivel.
A rendezvénysorozaton továbbá Shakespeare szonettek, költő-és dalverseny, valamint koncert is várja az érdeklődőket. A Madách Színház csillagfényes tetőteraszán pedig még reneszánsz romkocsma is lesz!